Danas je Vučić izjavio: “Do polovine jula otvaramo prugu Beograd–Subotica!”

Datum:

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je danas na jednoj nacionanoj televiziji, gde je govorio o najaktuelnijim temama, među kojima je posebnu pažnju posvetio velikim infrastrukturnim projektima koji, kako je istakao, direktno utiču na kvalitet života građana i razvoj zemlje.

Foto: Subotičke.rs

Jedan od ključnih projekata o kojem je govorio jeste brza pruga Beograd–Subotica, za koju je najavio da će biti otvorena do sredine jula dodajući da je izgradnja moderne železničke infrastrukture jedan od najvažnijih koraka ka povezivanju Srbije sa regionom i Evropom.

Pročitajte još...

- Advertisement -

Vučić je izrazio uverenje da će do kraja godine biti završena i čitava deonica Beograd–Budimpešta, čime će Srbija dobiti jednu od najmodernijih železničkih linija u ovom delu Evrope. Brza pruga, kojom će se iz Beograda do Subotice stizati za nešto više od sat vremena, omogućiće efikasnije putovanje, snažnije povezivanje severa zemlje sa prestonicom, ali i ekonomski razvoj i nove investicije duž cele trase.

1 KOMENTAR

OSTAVI KOMENTAR

Please enter your comment!

Podelite na:

Pratite nas:

Najčitanije

Možda Vas zanima i ovo
Povezano

U SKC „Sveti Sava“ naredne nedelje manifestacija „U slavu Vidovdana“

Srpski kulturni centar „Sveti Sava“, zadužbina Dušana Radića, i...

Subotica domaćin Wine & Gastro Festa: Tajne neispričanih kapi otkrivaju se 27. i 28. juna

Subotica će poslednjeg vikenda juna postati epicentar hedonizma i...

Zanesenjaci starinama okupljaju se na sajmu antikviteta u Subotici VIDEO

Naredni Sajam antikviteta u Subotici, zakazan za subotu 21....

„Aktivna zajednica Subotice“: Povezivanje za pozitivne promene

Utorak, 24. juna 2025. godine u 18 časova u...