U Udruženju „Klara i Rosa“ 18. maja 2025. godine održaće se tročasovna radionica kreativne keramike, namenjena svima koji žele da otkriju svoj umetnički izraz kroz oblikovanje gline.

U periodu od 12 do 15 časova, polaznici će imati priliku da pod stručnim vođstvom izrade sopstveni tanjir – funkcionalni predmet koji će, kako organizatori kažu, postati deo nečije svakodnevice, ali i priča o unutrašnjem senzibilitetu, emociji i trenutku kada je nastao.
Radionica obećava ne samo učenje osnovnih tehnika keramike već i atmosferu u kojoj se kreativnost podstiče spontano, kroz dodir s materijalom i igru oblika. Svaki učesnik će poneti kući svoju unikatnu tacnu, izrađenu sopstvenim rukama, što ovom događaju daje dodatnu draž – jer ništa nije vrednije od predmeta u koje je utkana lična nota.
Posebna zanimljivost ove radionice je to što postoji i jedno ekskluzivno mesto za rad na grnčarskom točku, što je retka prilika za sve koji žele da se oprobaju u tradicionalnijem i izazovnijem vidu oblikovanja keramike. Zainteresovani mogu rezervisati svoje mesto pozivom na broj 069/1026-236, a više informacija dostupno je i putem sajta kurskeramike.com.
Organizatori poručuju: keramika je više od hobija – to je terapija, igra, umetnost i način da izrazite ono što rečima ne možete.