Na Prvenstvu Srbije u karateu, koje je održano u Vrnjačkoj Banji, Karate klub Spartak-Enpi iz Subotice ostvario je izvanredan uspeh i potvrdio svoj status najuspešnijeg kluba u zemlji.

Među 65 klubova iz cele Srbije i preko 800 takmičara koji su pravo nastupa stekli na prethodnim regionalnim prvenstvima, Spartak-Enpi je zauzeo 1. mesto u generalnom plasmanu, sa impresivne 52 zlatne, 24 srebrne i 28 bronzanih medalja.
Klub iz Subotice dominirao je u sve tri ključne konkurencije:

1. mesto u generalnom plasmanu u katama,
1. mesto u borbama,
1. mesto u ukupnom plasmanu (kate + borbe).
Iza Spartaka su ostali klubovi poput Feniksa iz Vranja, Jagodine, Banata iz Zrenjanina, Šotokana 021 iz Novog Sada i drugih.
Posebno su se istakli najuspešniji pojedinci: Sara Nimčević i Sebastian Sabo, koji su briljirali sa po 8 osvojenih zlatnih medalja,ndok su u starijim kategorijama Tadija Todorović i Fedor Nađ uzeli po 4 zlata, dominirajući u borbama.
Medalje koje govore same za sebe
U katama su osvojena 24 zlata, među kojima su se istakli: Josić Uroš, Vasić Milica, Sabo Sebastian, Nimčević Sara, Đurković Tiha i mnogi drugi.
14 srebra i 15 bronzi doprineli su sveukupnoj nadmoći kluba u ovoj disciplini.
U borbama je ukupno osvojeno 11 zlatnih medalja, među kojima su dvostruki šampioni Tadija Todorović i Fedor Nađ, kao i timske borbe mladih nada.
Osvojene su i 3 srebrne i 8 bronzanih medalja.
U dogovorenom sparingu osvojeno je 17 zlatnih, 7 srebrnih i 5 bronzanih medalja, potvrđujući širinu kvaliteta Spartak-Enpija i u ovom segmentu takmičenja.
Ono što čini ovaj uspeh još značajnijim jeste činjenica da je veliki broj medalja osvojen u mlađim kategorijama, što govori o kvalitetu rada sa decom i kontinuitetu klupskog razvoja. Mnogi timovi su se istakli u miks katama i timskim borbama, što pokazuje snažan duh saradnje, pripremljenost i raznovrsnost trenera i sportista.