Gaćinović podneo ostavku

Na startu nastavka fudbalske sezone, dvadeset drugo kolo Superlige Srbije završeno je porazom Spartaka. Na Gradskom stadionu u Subotici, Radnik iz Surdulice pobedio je sa 0:2.

Početak utakmice odvijao se uglavnom na sredini terena. Spartak je zapretio preko Nikole Srećkovića i Stefana Miloševića koji je pokušao da loptu plasira u gol glavom, ali Milošević nije uspeo u svojoj nameri.

Gosti su do prednosti došli u trideset šestom minutu igre, kada je Viktor Lukić zatresao mrežu “golubova”, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 0:1 za gostujuću ekipu.

Početak drugog dela igre obeležile su šanse gostiju, koji su imali  veliku šansu da udvostruče prednost, opet preko Viktora Lukića, ali Lukić ovog puta nije bio dovoljno precizan.

Nekoliko minuta pre kraja utakmice, Vuk Mitošević postiže pogodak za konačnih 0:2.

Nakon poraza od Radnika iz Surdulice, šef struke Subotičana, Vladimir Gaćinović, podneo je ostavku. Fudbalski klub Spartak objavio je da je novi šef stručnog štaba dosadašnji koordinator omladinske škole, Nebojša Vučković.