Spartak poražen od Crvene zvezde

Spratak je juče poražen je od Crvene zvezde u trećem kolu Linglong Superlige Srbije pred punim tribinama Gradskog stadiona (1:3).

Crveno-beli su od početka preuzeli inicijativu i brzo stigli do vođstva. Igrač utakmice, Aleksandar Katai, dodao je loptu Mirku Ivanoviću koji je zatresao mrežu “golubova” već u petom minutu.

Nedugo potom, Stefan Milošević centrirao je ispred gola gostiju, ali je Srđan Hristić propustio priliku da izjednači rezultat. U sjajnoj akciji Nikole Srećkovića i Lazara Tufegdžića, Radovan Pankov postiže autogol u dvadeset šestom minutu igre i donosi radost plavo belima.

Luka Bijelović i Lazar Tufegdžić pokušali su da dovedu domaći tim do prednosti, ali je Miloš Gordić bio na visini zadatka. Pet minuta pre kraja prvog dela igre, El Fardu Ben šalje loptu u mrežu Spartaka. Gol je priznat tek nakon VAR provere, pa se na odmor otišlo rezultatom 1:2 u korist gostujuće ekipe.

Napadala su oba time, ali je do sledećeg gola došlo tek u osamdeset sedmom minutu. Aleksandar Katai asistirao je Nikoli Krstoviću koji je stavio tačku na utakmicu.