Održana Međunarodna Rakijada i Gastrofestival u Staroj Moravici (VIDEO)

Datum:

U Staroj Moravici je organizovana 11. Međunarodna rakijada, takmičenje u degustaciji rakije i gastro festival.

Pročitajte još...

Manifestacija je realizovana u organizaciji Udruženja „Rizling“ i Mesne zajednice Stara Moravica, dok je predsednik organizacionog odbora bio Fabrik Attila, predsednik Udruženja „Rizling“.

Takmičenje je ocenjivao stručni žiri, na čijem čelu se nalazio Mut Jožef, veliki majstor rakije iz Mađarske. Uz njega, u žiriju su bili Nikola Majstorović, Nemanja Stevanović, Goran Marković, Vladimir Curčić, kao i članovi Udruženja rakijaša iz Mađarske i Prvog Reda Vitezova rakije iz Sente, koji su posedovali sertifikate o degustaciji. U Staru Moravicu pristiglo je 800 uzoraka različitih vrsta rakija, nekih starih i do 20 godina.

Foto: Subotičke.rs

Takmičenje je obuhvatilo različite kategorije rakije, uključujući šljivovicu različite starosti, rakije od kruške, dunje, višnje, loze, zove i drugih vrsta voća. Najboljim proizvođačima dodeljene su vredne nagrade, uključujući wellness vikend u Mađarskoj, posete termalnim banjama, kao i specijalna priznanja vinarija i turističkih organizacija.

Najbolja rakija izabrana u Staroj Moravici – Viljamovka iz Apatina odnela pobedu!

Foto: Subotičke.rs

Na XI Rakijadi u Staroj Moravici proglašene su najbolje rakije festivala! Prvo mesto osvojila je Destilerija Stanišić iz Apatina sa viljamovkom iz 2024. godine, koja je osvojila 20 bodova. Drugo mesto pripalo je Janošu Kulačiku iz Segedina sa rakijom od šljive (19 bodova), dok je treće mesto zauzeo Robert Vaš iz Jasikšera sa rakijom od dunje (19 bodova).

Manifestaciju su podržali brojni sponzori i partneri, uključujući Opštinu Bačka Topola, Mesnu zajednicu Stara Moravica, hotel „Sent Ištvan“ iz Egera, Vinariju Dimalis, kao i više lokalnih preduzeća i medijskih kuća.

OSTAVI KOMENTAR

Please enter your comment!

Podelite na:

Pratite nas:

Pretplata na obaveštenja

Najčitanije

Možda Vas zanima i ovo
Povezano

Sajam zapošljavanja u Subotici 11. aprila

Nacionalna služba za zapošljavanje (NSZ) - Filijala Subotica organizuje...

Sećanje na Radomira Konstantinovića: Subotica pamti jednog od najvećih filozofa bivše Jugoslavije

Na jučerašnji dan u Subotici je rođen Radomir Konstantinović,...

Protestna šetnja i prikupljanje potpisa za Zbor u Subotici

U nedelju, 30. marta, s početkom u 16 časova,...

„Rod“ u Dečjem pozorištu – Priča o ljubavi na nebu i Zemlji

Dečje pozorište Subotica poziva mališane i njihove roditelje na...