Solunac i Bačka podelili bodove

Bačka je u 2. kolu Vojvođanske lige grupa Sever gostovala u Karađorđevu ekipi Solunca koji je novajlija u ligi. Nakon vođstva domaćina sve do 87. minuta, Matijašević je sa bele tačke pogodio za 1:1 (1:0).

Strelci: Kočiš 28. minut za Solunac, Matijašević (P) 87. minut za Bačku.

Solunac: U. Sljepčević, Paripović, Arežina, T. Sljepčević, Kočiš, Bogićević, Milikić, Kolundžija, Kosovac, Božović, Đuranović. Igrali su još: Radović, Jerković, Šafranj.

Bačka: Sabo, Varga, Radmanović, Vojnić, Šijačić, Milijašević, Vujošević, Mezei, Kapetanović, Matijašević, Bursać. Igrali su još: Delić, Živina.

Utakmicu je obeležila borbena i dinamična igra obe ekipe. Domaćini su za nijansu bili bolji rival u prvom delu kada su i postigli pogodak u 28. minutu kada je Kočiš udarcem sa distance savladao Saboa. Bačka je u prvom delu zapretila preko Matijaševića.

U 70. minutu, domaćini su ostali sa igračem manje nakon što je Božović zaradio drugi žuti karton. Bačka je izjednačila u samom finišu kada je Matijašević bio siguran sa bele tačke nakon što je u šesnaestercu bio oboren Bursać.

Bačka u narednom kolu dočekuje Preporod iz Novog Žednika u malom lokalnom derbiju.