Rukometna školica u Bajmoku – vraćanje tradicije i stvaranje budućnosti

Datum:

U Bajmoku, mestu sa dugom rukometnom tradicijom, ponovo se budi ljubav prema ovom sportu.

Foto: Privatna arhiva

Zahvaljujući inicijativi Ženskog rukometnog kluba „Radnički“, pokrenuta je rukometna školica namenjena najmlađima – devojčicama i dečacima osnovnoškolskog uzrasta.

Pročitajte još...

- Advertisement -

Ideja je potekla iz potrebe da se obnovi rad sa decom i stvore novi temelji za budućnost kluba. Kako objašnjava profesorka fizičkog i zdravstvenog vaspitanja i licencirani trener Marija Miskin, u prethodnim godinama akcenat je bio na radu sa prvom ekipom, dok su mlađe kategorije bile zapostavljene. „Svesni smo da se pravi rezultati ne stvaraju preko noći. Zato smo odlučili da se okrenemo deci iz Bajmoka i okoline i da ih motivišemo da zavole rukomet“, kaže Marija.

Treninzi se održavaju u sportskoj hali u Bajmoku, i to:

mlađa grupa (1–4. razred) trenira utorkom i petkom od 13 i 15 časova,

starija grupa (5–8. razred) trenira ponedeljkom, sredom i petkom od 20:30 časova.

U mlađoj grupi trenutno trenira oko 10 članova, dok starija broji oko 15 polaznika. Pored fizičke aktivnosti, deca kroz školu razvijaju motoričke sposobnosti, timski duh i osećaj pripadnosti zajednici, što je, prema rečima trenera, jednako važno kao i sportski rezultati.

Sa decom do 12 godina radi Marija Miskin, dok stariju grupu vodi iskusni rukometni radnik Milan Miskin. Školica je besplatna, a svi zainteresovani su pozvani da se pridruže.

„Rukomet u Bajmoku ima bogatu istoriju, ali da bismo imali budućnost, moramo ulagati u najmlađe. Zato pozivamo sve koji vole sport da nam se pridruže – jer rukomet nije samo igra, već zajedništvo i radost pokreta“, poručuje Marija.

OSTAVI KOMENTAR

Please enter your comment!

Podelite na:

Pratite nas:

Najčitanije

Možda Vas zanima i ovo
Povezano

Šesti dan blokade raskrsnice kod Patrije – Subotica uz Dijanu Hrku

Šestog dana zaredom, Subotičani su se ponovo okupili na...

Objavljene nove cene goriva

U narednih sedam dana litar evrodizela koštaće 198 dinara,...

Izmenjen režim odvoženja otpada za Dan primirja

JKP „Čistoća i zelenilo“ Subotica obaveštava građane da će...