Studenti u blokadi pokrenuli su akciju pod nazivom „Student u svakom selu“.

Cilj ove inicijative je da se studenti povežu sa lokalnim zajednicama širom Srbije, informišu građane o svemu onome što ih zanima o vezano je za dešavanja poslednjih pola godine, izborima, studentskoj listi, protestima i motivišu ih da se pridruže ili pruže podršku.
Akcija u Subotici započela je danas, postavljanjem informativnih punktova na više lokacija u Subotici i okolini. Na ovim punktovima studenti dele letke, razgovaraju sa građanima i odgovaraju na pitanja u vezi sa ciljevima i organizacijom protesta. Poseban akcenat stavljen je na uključivanje manjih mesta i sela, kako bi se osigurala što šira podrška i prisustvo na protestu u Subotici.
Ova akcija predstavlja nastavak prethodnih inicijativa studenata, koji su već organizovali pešačenja i druge oblike protesta kako bi skrenuli pažnju na svoje zahteve i probleme u društvu.
Organizatori pozivaju sve građane da se informišu o akciji „Student u svakom selu“, posete informativne punktove. Njihova poruka je jasna: „Samo zajedno možemo ostvariti promene koje želimo videti u našem društvu.“