Uprkos preprekama, stanovnici Malog Radanovca postavljaju prioritete

Datum:

Iako su i prostorije MZ Mali Radanovac bile zaključane, zbor građana održan je ispred zgrade, uz veliku podršku okupljenih. Građani su definisali prioritete – od ažuriranja biračkih spiskova i popravke kolovoza, do podrške studentskim protestima i borbe za javne prostore.

Foto: Subotičke.rs

Okupljanje je još jednom potvrdilo da su otvorena komunikacija i građanska inicijativa ključ za promene – zaključak je zbora ove mesne zajednice. U nastavku prenosimo saopštenje Mesne zajednice Mali Radanovac u celosti:

Pročitajte još...

- Advertisement -

„U petak, 25. aprila, održan je prvi zbor građana Mesne zajednice Mali Radanovac, na kojem su se okupili brojni stanovnici sa ciljem da zajednički definišu prioritete i pokrenu inicijative za unapređenje lokalne zajednice. Zbor je održan na ulici, ispred zgrade mesne zajednice, jer je kapija koja je uvek otključana, a bila je otključana i to prepodne, u vreme najavljenog zbora bila zaključana.

Na dnevnom redu našle su se ključne teme prethodno izglasane u viber zajednici:

Ažuriranje biračkih spiskova za biračka mesta u mesnim zajednicama – podeljeno uputstvo za ličnu proveru podataka.

Trajno rešavanje problema oštećenih kolovoza – apel građanima da prijavljuju oštećenja nadležnim institucijama i koriste pravo na nadoknadu u slučaju štete.

Podrška studentskim protestima – planirana distribucija informativnog materijala i organizacija podrške velikom skupu u Subotici 17. maja.

Zalaganje da kompleks Prve kasarne postane javni park, a ne tržni centar – u toku je pribavljanje informacija iz Zavoda za urbanizam.

Zahtev za potpunu transparentnost u vezi s uređenjem igrališta, uključujući javni uvid u tendere i dokumentaciju.

Zakazivanje narednog zbora za 9. maj – građani su već prikupili dovoljan broj potpisa za njegovo održavanje.

Pored toga, najavljene su i sledeće aktivnosti:

Učešće u velikoj ekološkoj akciji 11. maja;

Apel da se biciklističke i pešačke staze u gradu koriste namenski;

Građani su jednoglasni u nameri da nastave sa okupljanjima, insistiraju na otvorenoj komunikaciji sa predstavnicima MZ, i koriste prostorije koje pripadaju svim Subotičanima. Ovaj skup pokazao je snagu zajedništva i spremnost građana da preuzmu aktivnu ulogu u oblikovanju svoje sredine“ – kaže se u saopštenju sa zbora MZ Mali Radanovac.

OSTAVI KOMENTAR

Please enter your comment!

Podelite na:

Pratite nas:

Najčitanije

Možda Vas zanima i ovo
Povezano

Mišići, medalje i impresivne figure: U Subotici „Serbia Open“, sledeći spektakl – evropsko prvenstvo!

U organizaciji Nacionalne fitnes asocijacije Srbije, Subotica je 17....

Tramp potpisao „Take It Down Act“ – Srbija među prvima već primenjuje!

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald J. Tramp danas je...