Bačka ubedljivo savladala Krila Krajine

Fudbaleri Bačke su u ubedljivo savladali na svom terenu ekipu Krila Krajine u 20. kolu Vojvođanske lige Sever rezultatom 4:0 (1:0).

Strelci: 1:0 Glišović (26.), 2:0 Šijačić (63.), 3:0 Vrana (85.) i 4:0 Delić (88. minut).

Bačka 1901: Vuković, Živina, Kiš, Malenčić, Mezei, Milijašević, Šijačić, Vojnić (79. Delić), Vrana, Anđić, Glišović.

Krila Krajine: Stojčević, Stupar, Budisavljević, Radić, Laković, Zelinčević, Puškar, Milanov (71. Medan), Ivković, Stanić, Marinković (57. Radivojević).

Nakon pobede u Ratkovu fudbaleri Bačke su pred svojom publikom kraj Somborske kapije ubedljivo savladali ekipu Krila Krajine iz Bačke Palanke.

Od samog početka susreta fudbaleri Bačke su diktirali ritam i stvarali šanse, a u 26. minutu nemilosrdni Glišović postiže pogodak za 1:0.

Do kraja poluvremena bilo je nekoliko polušansi ali se na odmor odlazi sa prednošću domaćina.

Na 2:0 se čekalo do 63. minuta kada je Anđić asistirao Šijačiću, a ovaj rutinski poslao loptu iza leđa Stojčevića.

Zatim je Vrana bio precizan u 85. minutu da bi konačan rezultat postavio Delić u 88. minutu.

Bačka se nakon odigranih 20. mečeva Vojvođanske lige Sever nalazi na 6. poziciji sa 30 osvojenih bodova.