FK Radnički Bajmok ubedljiv protiv Đurđina u generalnoj probi (FOTO+VIDEO)

YouTube video

Fudbaleri Radničkog iz Bajmoka uspešno su se predstavili publici u generalnoj probi pred nastavak prvenstva Vojvođanske lige grupa Vojvodina i na svom terenu savladali Đurđin rezultatom 6:1 (2:0).

Strelci za Radnički bili su: Orčić 2x, S. Babić 2x, Milić, Stojanović, dok je pogodak za Đurđin postigao Vuković.

Radnički: Glišić, Miletić, Stojanović, Tosnberger, Lebović, Vukelić, Kolak, Maravić Z., Šimić, Milić, Orčić.
Igrali su još: Babić S., Kujundžić, Vujić, Maravić U., Mitić.

Đurđin: Sarić, Horvacki, Majlat, Bilbija A., Polovina, Vuković, Stantić, Bilbija I., Balać, Vidaković, Abadžić.
Igrali su još: Mihailović, Mutić, Savanović, Kujundžić, Šomođi, Sarić A.

Prikazali su fudbaleri Radničkog odličnu igru i pokazali da su vredno radili u toku priprema za predstojeći nastavak trke u Vojvođanskoj ligi. Gosti, koji su lideri u PFL Subotica, prikazali su lepršavu igru i nagovestili da bi u nastavku šampionata mogli da se plasiraju u Vojvođansku ligu.

U prvom delu susreta gosti su uspeli da pariraju Radničkom. Orčić je doveo Radnički u vođstvo solo prodorom i preciznim udarcem sa 16 metara. Prednost je duplirana posle lepe akcije kada je Tosenberger probio po levoj strani i proigrao Orčića koji je nesebično asistirao Miliću. Na odmor se otišlo sa prednošću Radničkog od 2:0.

Drugo poluvreme je obeležio ulazak Babića koji je sa dva majstorska pogotka glavom nagovestio golgetersku formu za proleće. Na 5:0 povisio je Orčić nakon greške štopera gostiju. Gosti su smanjili na 5:1 pogotkom Vukovića.

Najlepši trenutak na susretu priredio je Stojanović kada je postigao pogodak sa preko 30 metara za tv špice.

Radnički će prvo kolo nastavka prvenstva gostovati ekipi Mladosti u Bačkom Petrovcu dok će ekipa Đurđina prvo kolo nastavka prvenstva PFL Subotice na svom terenu ugostiti ekipu Srbobrana.