Fudbal: Radnički Bajmok nemoćan u Prigrevici

Fudbaleri Radničkog iz Bajmoka poraženi su ubedljivo u Prigrevici od lidera Bratstva rezultatom 4:0 (1:0). U utakmici 20. kola Vojvođanske lige Sever Bratstvo je pokazalo da je kvalitetniji rival i da se sa pravom nalazi na čelu tabele.

Strelci: Vemić 18. , Šveljo 59. i 90. , Vuković 64. minut.

Brtastvo: Pehilj Filip, Balinović Boris, Lazić Jovan, Tasić Vladimir, Vuković Srđan, Vemić Nikola, Vukadinović Veljko, Krstić Nemanja, Desnica Marko, Vlajić Žarko, Šveljo Ognjen. Igrali su još: Makar Nikola, Štrbac Nikola, Gluvić Miljan, Drvar Petar.

Radnički: Glišić Luka, Maravić Zdravko, Tosenberger Dario, Kolak Dragan, Mitić Lazar, Lebović Luka, Babić Srđan, Ljubojčić Miloš, Šimić Davor, Vukelić Miloš, Kujundžić Bojan. Igrali su još: Vojnić Hajduk Bojan, Đurić Mladen, Petrović Mladen, Milić Nenad.

Na samom početku Bajmočani su preko Babića propustili odličnu šansu. Domaćini su uspeli da dođu do prednosti preko Vemića koji koristi nespretnu reakciju golmana Glišića.

Do kraja poluvremena odolevali su fudbaleri Radničkog, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćina.

Drugo poluvreme Bratstvo povećava na 2:0 preko Švelje, koji je bio najspretniji u šesnaestercu gostiju nakon ubacivanja lopte sa strane. Na 3:0 povećava Vuković udarcem sa bele tačke, nakon što je Đurića lopta pogodila u ruku unutar šesnaesterca.

Pokušavali suBajmočani da ublaže poraz, ali tačku na ovu utakmicu stavlja raspoloženi Šveljo u 90. minutu.