Košarka: Spartak posle produžetka savladao Tamiš

Košarkaši Spartak „Office Shoes” slavili su u Pančevu protiv ekipe Tamiša rezultatom 94:92 (20:22, 23:18, 19:30, 24:16, 8:6) u okviru 23. kola Admiral bet lige.

Tamiš: Lugić 9, Terzić 23, Šinik 14, Kojadinović 5, Đorđević, Rasel 23, Krstić, Mihailović, Kovačević, Smiljanić 12.

Spartak: Hardi 21, Jugović 8, Ilkić 2, Prlja 6, Dodić, Milisavljević 12, Danilović 18, Bojić 18, Cvetinović 2, Sokolović 3, Barna 4, Gazibegović.

Košarkaši Spartaka su posle produžetaka slavili u Pančevu za 16. ovosezonsku pobedu.

Prvo poluvreme bilo je izjednačeno. U trećoj četvrtini domaćini su bili vrlo inspirisani te su kraj iste završili sa plus 10. Subotičani su odlično odigrali poslednju četvrtinu i vratili se u igru serijom od 3:15.

Na minut do kraja Spartak je imao priliku da reši meč pri rezultatu 82:86. Ipak, gosti su uspeli trojkom Šinika da izjednače. Na devet sekundi do kraja Hardi je krenuo na ulaz, ali nije uspeo da poentira. Tamiš je imao pet sekundi da reši meč, ali u ključnom momentu Šiniku ispada lopta, što je dovelo do produžetka.
Produžetak je Spartak lagano rešio u svoju korist i bodove odneo u Suboticu.

Nakon meča trener Spartaka Željko Lukajić rekao je da je viđena dobra košarkaška predstava, da je Spartak imao više sreće u finišu, ali i da su njegovi igrači propustili priliku da u regularnom delu utakmice obezbede pobedu.

Nakon 23. kola Spartak se nalazi na 4. poziciji sa 38 osvojenih bodova.