Odbojkašice Spartaka poražene od Crvene zvezde (FOTO+VIDEO)

YouTube video

U okviru 17. kola Super lige, odbojkašice Spartaka poražene su od Crvene zvezde rezultatom 0:3 (24:26, 22:25, 11:25).

Spartak: Grubanov, Pavlović 6, Jeković 4, Rodić, Korolija 1, Kocić 15, Džaković, Matić 6, Baić 1, Šipić 9, Ivković, Žigić.
Crvena Zvezda: Đurđević, Mateska 4, Živojinović 13, Marković 4. Ćirović, Vrcelj, Cleger 20, Čanak 5, Stojić 16, Janjić, Žigić, Rodić 3.

Nisu uspele „golubice” pred prepunom Halom sportova savladaju kvalitetnu ekipu iz Beograda. Ipak, mnogobrojna publika dala je veliku podršku Spartaku i uživala u dobroj odbojci.

Odbojkašice Spartaka u prvom setu bile su najbliže osvajanju seta gde su imale i set loptu, ali su Beograđanke odigrale najbolje kad je bilo najpotrebnije i rešile set u svoju korist.

Prvi deo drugog seta plavo-bele su odigrale dobro, ali su nakon toga, pre svega lošim prijemom, dozvolile Crvenoj zvezdi da osvoji i drugi set. Treći set prošao je u potpunoj dominaciji odbojkašica iz Beograda koje su rutinski meč privele kraju.

Najefikasnija kod domaćih bila je Nina Kocić, dok je kod gostiju Ana Cleger postigla najviše poena.

Nakon 17 odigranih mečeva na tabeli Super lige, Sparak se nalazi na 6. mestu sa 24 osvojena boda.