Rukometaši Spartaka pobedom obezbedili plej-of!

U poslednjem, 22. kolu Super B lige, rukometaši Spartaka su na svom terenu savladali Sivac 69 rezultatom 32:26 (18:10). Ovom pobedom izabranici trenera Slaviše Lakovića obezbedili su mesto u plej-ofu.

Spartak: Starčević, Momić 4, Miskin 1, Panić, Marić, Potpara 2, Gašić, Spremo 3, Radosavljević 8, Perazić, Bukvić 2, Stevović 7, Živković 7 2, Laković 3, Vojvodić, Maksimović.

Sivac 69: Bogojević, Kolarić, Beslać 4, Džabasan, Vemić 4, Kuprešanin 4, Tomić, Terzić, Boškov 1, Slavuljica, Predojević, Popov 3, Čabai 9, Čolić, Kalić 1.

Spartak je od početka susreta bio bolji rival i kontrolisao meč. Napravili su Subotičani prednost već posle deset minuta igre pa je na semaforu stajalo 5:2. U nastavku su se gosti malo trgli, ali je Spartak sa raspoloženim Radosavljevićem dobio prvo poluvreme rezultatom 18:10.

U nastavku susreta Spartak brzo postiže još dva pogotka i pravi dvocifrenu prednost. Nakon toga gosti su kaznili opuštenost igrača Spartaka, pa su napravili seriju od 5:0. Nakon tajm-auta Spartak je zaigrao još bolje i ponovo napravio razliku koju je odžavao do kraja susreta za 13. ovosezonsku pobedu u Super B ligi.

Ovom pobedom Spartak je završio prvenstvo na 3. mestu i tako obezbedio mesto u plej-ofu koje vodi u viši rang.