Spartak osigurao opstanak u Superligi Srbije

Na Gradskom stadionu u Subotici, u utakmici pretposlednjeg kola plej-aut dela Superlige Srbije, Spartak je porazio Radnički iz Kragujevca rezultatom 2:1.

Domaća ekipa preuzela inicijativu od samog starta što je rezultiralo prilikom za vođstvo u sedmom minutu igre, kada je Nikola Srećković predao loptu Vladanu Vidakoviću. Golman Ognjen Lukić je odličnom intervencijom sačuvao mrežu gostujuće ekipe.

Ipak, samo minut kasnije, gosti su poveli preko Marka Mirića koji je glavom plasirao loptu u gol Spartaka.

Plavo-beli su krenuli ofanzivno što je rezultiralo izjednačenjem u četrnaestom minutu igre, kada je korner izveo Nikola Srećković, dok je najsnalažljiviji u šesnaestercu bio Stefan Filipović. Na pauzu se otišlo rezultatom 1:1.

Drugo poluvremena proteklo je dinamično, jer ekipama nije odgovarao nerešen rezultat.

Spartak je opet zapretio preko Vladana Vidakovića, ali bezuspešno. U pedeset šestom minutu igre dosuđen je korner za domaću ekipu.

U nepropisnoj igri, sudija je pokazao na belu tačku. Kapiten Spartaka, Nemanja Nikolić, bio je siguran sa bele tačke i doveo Spartak u vođstvo od 2:1.

Lazar Tufegdžić imao je dve prilike koje nije uspeo da iskoristi, pa je utakmica završena rezultatom 2:1.

Poslednju utakmicu plej aut dela Superlige Srbije Spartak će odigrati u subotu, 21. maja, u Lučanima protiv ekipe Mladost.