Košarkašice Spartaka poražene od SPD Radničkog, sele se u nižu ligu

Devetnaesto kolo Prve ženske košarkaške lige završeno je ovog vikenda porazom Spartaka od strane SPD Radnički Kragujevac rezultatom od deset poena razlike, 67:77.

Košarkašice Spartaka su prvu četvrtinu odigrale veoma dobro, pa je rezultat bio samo tri boda razlike u korist protivničke ekipe. Golubice su se dosta dobro držale, a na poluvreme su otišle sa pet poena prednosti, 38:33.

Nažalost, Spartak nije iskoristio ovu prednost. Treća četvrtina prošla je loše po domaću ekipu, te se ona završava ogromnom razlikom od 7:24 za SPD Radnički. U poslednjoj četvrtini plavo-bele devojke su se probudile, bile su za dva poena bolje od gostujuće ekipe, ali to nije bilo dovoljno za krajnji rezultat.

Ovim porazom ŽKK Spartak se preselio u niži rang.