Tenis: Lana Virc osvojila Adriatic Kup 2023

Na međunarodnom teniskom turniru 2. ranga za igračice do 16 godina „Adriatic Kup 2023” koji je održan u Velom Lošinju u Hrvatskoj od 18. do 26. marta. Članica Teniskog kluba Spartak Lana Virc osvojila je prvo mesto.

Lana je do trofeja došla pobedama u šest mečeva.

U prva dva kola Lana je pobedila Hrvaticu Helenu Balić i Italijanku Giuliu Giorgi. Zatim je pobedila još jednu Italijanku, Giveru Spinelli da bi u četvrtfinalu bila bolja od Slovenke Kaje Ocvirk. U polufinalu je slavila sa 6:3, 6:2 protiv treće nositeljke Hrvatice Marte Dobrić.

U finalu Lana Virc je slavila sa 2:1 (6:3, 6:7, 7:5) protiv Hrvatice Lare Šerić koja joj je jedina na ovom turniru uzela set.