Uspešan vikend za subotičke džudiste

Džudisti Spartaka i kluba “Mija & Zorka” učestvovali su proteklog vikenda na dva turnira na kojima su osvojili brojne medalje.

Oba kluba su učestvovala na Međunarodnom turniru “Turija 2024” na kome je učestvovao 51 klub sa 461 takmičarem iz osam država: Crne Gore, Mađarske, Rumunije, Bugarske, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Rusije i Srbije.

U ukupnom plasmanu Spartak je zauzeo 6. mesto.

Zlatne nedalje su osvojili: Aliz Toth do 28 kilograma (sekcija Bajmok) i Tamara Kokanović do 38 kilograma (sekcija Bajmok).

Druga mesta su osvojili: Jovana Bogić do 40 kilograma i Tara Bojanić do 48 kilograma (sekcija Bajmok).

Treća mesta su zauzeli: Veljko Đukić do 34 kilograma (sekcija Bajmok), Vida Uzelac do 34 kilograma, Lea Marković do 48 kilograma (sekcija Bajmok), Dušan Urukalo preko 73 kilograma i Dorina Kokai do 56 kilograma.

Ekipu su na ovom takmičenju predvodili treneri Dejan Vujinović i Vladimir Tanasković.

U Rumi je nastupio i Subotički Klub “Mija&Zorka” sa sedam takmičara koji su odvojili 4 medalje.

Zlatan je bio Aleksandar Štajnfeld, a bronzane medalje su osvojili Sara Boljević, Danilo Lončarević i Antea Nemet.

Proteklog vikenda je takođe uspešan bio i Nikola Rašović, džudista Spartaka koji je na takmičenju u Nikšiću u kategoriji do 34 kilograma osvojio bronzanu medalju.