Bačka 1901 savladala Hercegovac kraj Somborske kapije

Fudbaleri Bačke savladali su Hercegovac iz Gajdobre na svom terenu rezultatom 2:0 (1:0) u prvom meču nastavka prolećne trke Vojvođanske fudbalske lige grupa Vojvodina.

Strelci: 1:0 Pelhe 27 minut, 2:0 Glišović 54 minut

Bačka: Vuković, Đurović (od 60′ Malenčić), Kiš, Rajkovača, Mezei, Šijačić (od 68′ Nenadović) , Pelhe (od 68′ Živina), Milijašević, Pantelić (od 60′ Temunović), Anđić (od 74′ Vrana), Glišović. Trener: Slobodan Kustudić.

Hercegovac: Dražić, Janić (od 46’ Lakić), Bajić, Bajat, Andesilić, Adamović, Račić (od 81’ Novčić), Srdanov, Katanić, Hrnjez, Radović. Trener: Siniša Stanivuk.

Odlično se prikazala Bačka na otvaranju prolećnog dela sezone. Prvo poluvreme dominirali su crveno-beli i propustili nekoliko izglednih prilika.

Bačka je povela u 27. minutu golom mladog Pelhea nakon prelepe akcije i završila prvi deo igre sa prednošću od 1:0. Drugo poluvreme Bačka je pojačala tempo, kontrolisala igru u svim segmentima i povećala prednost preko Glišovića.

Nakon postignutog drugog gola fudbaleri Bačke su iskusno umirili igru i čuvali prednost do kraja susreta.

U narednom kolu fudbaleri Bačke gostuju u Bajmoku ekipi Radničkog. Biće to pravi praznik fudbala, jer se očekuje veliki broj gledalaca i odlična fudbalska predstava.