“Januarski standard turnir” u organizaciji Šah Art kluba

Proteklog vikenda održan je “Januarski standard turnir” u prostorijama Šah Art kluba, koji je okupio 20 igrača, a igralo se 5 kola. Šampion turnira je mladi Davidov Lazar, drugo mesto zauzeo je Melnikov Artem – nov igrač na našim prostorima, dok je treći bio Senćanin Molnar Gabor Roland.

Najbolji omladinac bio je šahista Šah Art kluba Andrej Čavlin, koji je pored omladinske nagrade osvojio i 33 rejting poena. Prijatno iznenađenje svakako je i rezultat Matković Borisa, kojeg sa osvojena 3 poena očekuje izlazak na FIDE listu sa približno 1850 rejting poena.

Naredni turnir koji je na programu u organizaciji Šah Art kluba jeste Biznis šahovska liga, namenjena za popularizaciju šaha u poslovnim krugovima i prenošenja pozitivnih aspekata šaha na poslovanje.