Jedriličarski klub Palić uspešan u Srbiji, Italiji i Nemačkoj!

Jedriličarski klub Palić proteklog vikenda ostvario je neverovatan uspeh. Takmičari su učestvovali na tri različite lokacije i postigli vrhunske rezultate na svakoj od njih.

Regata Kup Golubac, koja se održana od 30. maja do 2. juna, okupila je jedriličare iz cele zemlje. Jedriličarski Klub Palić je briljirao, sa više podijumskih plasmana:

Nenad Zakić je zauzeo 1. mesto u klasi Ilca 4.
Kristina Boja je odnijela pobjedu osvojivši 1. mesto u klasi Ilca 6.
Zapažen rezultat postigao je i Dario Bešić koji je osvojio 3. mesto u klasi Ilca 6.

ILCA 4: Tijana Zakić 4. mesto, Arina Ninhhtilin 8. mesto,
ILCA 6: Roland Kovač 9. mesto
ILCA 7: Danilo Bešić 8. mesto, Robert Kovač 9. mesto
OPTIMIST: Anđela Drakulić 13. mesto

Uspesi nisu izostali ni na međunarodnoj sceni. U Italiji, na regati u Veneciji, tim je postigao fantastičan rezultat u klasi Mikro:

Tihomir Zakić i Vladimir Švab osvojili su 3. mesto. u kategoriji Mikro i 1.mesto u kategoriji Krstaša.

Nemačka je takođe uspešna destinacija za klub. Na Kimskom jezeru, među 41. posadom, odličan plasman su ostvarili takmičari Skala Srđan i Stevan Sedlak, koji su zauzeli 6. mesto.

Jedriličarski Klub Palić je ovim rezultatom potvrdio svoj status jednog od vodećih klubova u zemlji.