Rezultati utakmica odigranih tokom vikenda

blankSrpska liga “Vojvodina” – 21. kolo
Bačka 1901 1 (1) – (0) 2 Vršac

Igra je tekla dinamično, ali bez većih šansi. Desetak minuta pre kraja prvog poluvremena Pavle Šljivančanin dodaje loptu Đorđu Glišoviću koji je šutirao sa leve strane i doveo Bačku 1901 do prednosti. Na odmor se otišlo rezultatom 1:0 za crveno-bele. Domaćini su bili uskraćeni za Ćulibrka i Kostića, ali nisu dali da dođe do promene rezultata. Ipak, poklekli su u 66. minutu igre kada je Luka Stojadinović izjednačio posle slobodnog udarca. Iako se činilo da na stadionu kraj “Somborske kapije” neće biti pobednika, Marko Kačarević postiže gol nakon kornera i donosi gostujućoj ekipi tri boda. Bačka 1901 ovim porazom dospela je na šesnaesto mesto tabele.

Vojvođanska liga “Sever” – 19. kolo
Tavankut 3 (1) – (1) 1 Vojvodina

Nakon greške domaće odbrane gosti su poveli u 28. minutu kada je Familčić zatresao mrežu domaćina. Tavankut nije želeo da na pauzu ode dok ne izjednači, što polazi za rukom Mladenu Vizinu koji postiže gol pred sam kraj prvog poluvremena. Nakon pauze, domaćini su vidno pojačali tempo da bi u 53. minutu Dragan Borenović doveo Tavankut u vođstvo na asistenciju Daria Vojnića. Dragan Borenović se ubrzo ponovo upisao u listu strelaca i doneo Tavankućanima sigurna tri boda i sedmu poziciju na tabeli Vojvođanske lige “Sever”.

Područne fudbalske lige Subotica – 17. kolo
Radnički 1905 2 (1) – (1) 1 Tornjoš

Dugo očekivanu pobedu Bajmočanima doneli su  Uroš Maravić i Aleksandar Janjić. Maravić postiže gol na asistenciju Dejana Kekezovića, samo pet minuta nakon početka utakmice. Do kraja prvog poluvremena, gosti su uspeli da izjednače rezultat. U drugom delu igre, domaćini su pojačali tempo, ređale su se šanse na obe strane, ali je Janjić Aleksandar pred sam kraj utakmice postigao odlučujući gol i doneo Radničkom 1905 tri boda.

Đurđin 2 (1) : (1) 2 Iskra
Đurđin je na domaćem terenu igrao nerešeno protiv Iskre iz Kucure, pa su ekipe ravnopravno podelile bodove. U narednom kolu, Đurđin gostuje u Ostojićevu gde će odmeriti snage sa Slogom.

Obilić 0 : 0 Preporod
Gostovanje u Zmajevu proteklo je statično, bez golova. Preporod iz Novog Žednika u narednom kolu dočekuje Tornjoš u nadi da će osvojiti tri boda.

KMF Spartak 6 (1) : (0) 1 Hajduk
Velika pobeda za Spartak u poslednjem kolu ligaškog dela takmičenja. Tokom prvog poluvremena mrežu Hajduka iz Kule zatresao je Nikola Maksimović, pa se na pauzu odlazi sa 1:0 za domaću ekipu. Drugi deo igre počeo je jakim tempom, pa su se golovi samo nizali. Gol izjednačenja postigao je Olujić Miloš, da bi minut kasnije Jaković Nenad doveo Spartak do prednosti. U listu strelaca za KMF Spartak upisali su se Nedić Nedo, Lazić Nemanja, Žiža Nemanja i po drugi put Maksimović Nikola. Naredne nedelje KMF Spartak očekuje početak play off-a i borba za ulazak u Drugu Futsal ligu.