Bačka 1901 posle preokreta do pobede u Ratkovu

Fudbaleri Bačke gostovali su ekipi Radničkog u Ratkovu u okviru 19. kola Vojvođanske lige Sever. Slavili su Subotičani nakon preokreta rezultatom 2:1 (0:1) golovima Anđića i Vrane.

Strelci: Božičić 17. minut za Radnički a Anđić u 65. minutu i Vrana u 83. minutu za Bačku.

Radnički: Vučetić, Aleksić, Petković, Ćeran, Gugleta, Đokić, Božičić, Nedeljković, Radaković, Agbaba, Novaković. Igrali su još: Dakić, Prelić, Stojanović.

Bačka: Vuković, Malenčić, Anđić, Vojnić, Mezei, Kiš, Kilibarda, Milijašević, Nenadović, Pantelić, Glišović. Igrali su još: Vrana.

Prvo poluvreme pripalo je domaćinima koji su postigli pogodak i kontrolisali stvari na terenu. Bačka je u drugom poluvremenu pruzela igru i fizčki dominirala. Izjednačila je Bačka lepim golom Anđića sa oko dvadesetak metara.

Preokret i veliko slavlje Subotičana doneo je rezervista Vrana koji u 83. minutu na asistenciju Anđića pogađa mrežu Radničkog.

Bačka nakon 19 mečeva na tabeli Vojvođanske lige zauzima 6. poziciju sa 27 osvojenih bodova.