Bačka slavila u Senti!

Fudbaleri Bačke savladili su ekipu Sente kao gosti rezultatom 3:1 (3:1) u okviru 28. kola Vojvođanske lige grupa Sever. Subotičani upisali tri boda golovima Vojnića i Glišovića.

Strelci: Bauk 30. minut za Sentu, Vojnić 12. 19, i Glišović (P) 35. minut za Bačku.

Senta: Tomašev, Vuletić (Boškov), Bijelić (Bajta), Đeri, Nađpal, Mandić, Bauk, Matić, Korać, Bajić (Mijić).

Bačka: Jakočević, Nenadović, Belić (Temunović), Anđić, Vojnić, Mezei, Šijačić, Krklajić, Milijašević, Pantelić, Glišović.

Bačka je brzo povela preko Vojnića koji je dva puta zatresao mrežu Tomaševa. Gosti su pogodili preko Bauka u 30. minutu.

U 35. minutu Glišović je pobegao protivničkoj odbrani i oboren je u šesnaestercu Sente, pa je sudija Erdeljak pokazao na belu tačku. Glišović je preuzeo odgovornost i poslao loptu u nebranjeni ugao golmana domaćina.

Bačka na dva kola pre kraja prvenstva zauzima 5. mesto sa 42 osvojena boda i narednom kolu dočekuje Obilić iz Zmajeva.