Biciklisti Spartaka uspešni proteklog vikenda

Biciklisti Subotičkog Spartaka učestvovali su proteklog vikenda na dva takmičenja. U subotu je u Čelarevu održan Kup Srbije, dok je u nedelju u Novom Sadu održano prvenstvo Srbije.

Kup Srbije koji je ujedno bio i trka Trofeja Sajamskih Gradova, Spartak je na trci hronometra ostvario zapažene rezultate. Vuk Trišić je na 10 km bio drugi, Perčić Nikolina je na 6 km zuzela treće mesto, Perčić Ivan je završio kao šesti, a Vujković Lamić Nikola je osvojio 9. mesto.

U Novom Sadu je održano Prvenstvo Srbije u drumskoj trci. U konkurenciji mlađih seniora, biciklista do 23 godine Bolić Mihajlo je na stazi dugoj 105 kilometara zauzeo 10. mesto.

U okviru Prvenstva Srbije održan je i Trofej sajamskih gradova. U kadetskoj konkurenciji takmičara do 17 godina na stazi dužine 87.5 kilometara Vuk Trišić je bio drugi dok je Perčić Ivan trku završio kao šesti.