Derbi na Prozivci pripao Kelebijskoj šumi (VIDEO)

YouTube video

U nedelju se na pomoćnom terenu Gradskog stadiona igrao derbi meč 17. kola Gradske fudbalske lige između domaće Prozivke i Kelebijske šume.

U dinamičnom meču, sa mnogo trčanja i prilika na kraju je slavila gostujuća ekipa sa 2:1 (2:0) golovima Krkajlić Dragana u prvom poluvremenu.

Strelci: Krkajlić 10. 30. minut za Kelebijsku šumu, Đurović 50. minut za Prozivku.

Prozivka: Đurović R., Lazić, Mrđa, Subašić, Sedlić, Milosavljević, Šarac, Kojić, Cetina, Đurović L., Matijević. Igrali su još: Ekmečić, Gligorić.

Kelebijska šuma: Tonković, Peić, Bobić, Sovilj, Gavrić, Štirb, Glogovac, Jankulašević, Rapaić, Krkajlić, Maslovara. Igrali su još: Žarković, Nikšić, Kolundžić.

Derbi na Prozivci je opravdao očekivanja i privukao veliki broj gledalaca koji su po prohladnom i vetrovitom vremenu došli da bodre svoje igrače.

Gosti su bolje otvorili meč i sa dva gola krilnog napadača Krkajlića stekli prednost koju su držali do poluvremena.
U nastavku domaćin kreće žestoko ka golu Tonkovića i uspeva da u 50. minutu dođe do gola preko Đurovića koji je umakao svojim čuvarima.

Ređale su se prilike na obe strane, ali su čuvari mreža bili na visini zadatka. Kelebijska šuma je kroz posed pokušavala da dođe do trećeg pogotka, dok je domaćin vrebao kontru.

Na kraju je ipak ostao rezultat sa početka drugog poluvremena i gosti su upisali 10. ovosezonski trijumf.

Nakon meča svoje utiske sa meča izneo je kapiten domaće ekipe, Luka Đurović koji je postigao pogodak na početku drugog poluvremena.

U narednom kolu Prozivka gostuje u Čantaviru, dok će Kelebijska šuma kao domaćin igrati sa Solidom.