Fudbalerke Spartaka poražene u generalnoj probi od Ferencvaroša

Fudbalerke Spartaka odigrale su u Bačkoj Topoli međunarodnu prijateljsku utakmicu protiv Mađarskog Ferencvaroša u kojoj su poražene rezultatom 2:1 (0:0).

Strelci: 0:1 Viktoria Szabo 75. minut, 1:1 Violeta Slović 78. minut (p), 1:2 Evelin Fenyvesi 83. minut.

Spartak: Kostić, Vučković, Slović, Frajtović, Hansen (Baka), Šikhan (Marković), Filipović, Ilić, Pavlović, Stupar, Ćirić (Gaković).

Ferencvaroš: Barti, Ot, Demeter, Sabo, Celer, Pap, Fenjveši, Čanji, Brker, Vago, Nađ.

Spartak je odigrao poslednju proveru pred nastavak trke na tri fronta. Meč se igrao u Bačkoj Topoli, a gošće iz Mađarske bile su za nijansu bolje i savladale golubice.

Do 35. minuta Spartak je bio bolji, ali je isključenje zaradila Živana Stupar. Prvo poluvreme završeno je bez golova.

Ferencvaroš je do prednosti stigao u 75. minutu preko Viktorije Sabo. Izjednačila je Violeta Slović u 78. minutu udarcem sa bele tačke, ali je novu prednost gošćama donela Evelin Fenjveši pogotkom u 83. minutu.

Spartak je u poslednjim momentima meča imao priliku da izjednači kada je Anđela Marković pogodila prečku, ali su plavo-bele ipak ostale poražene.