Košarkaši Spartaka doživeli poraz

Košarkaši Spartaka doživeli su četvrti ovosezonski gostujući poraz. U trinaestom kolu Košarkaške lige Srbije, Sloga je savladala Spartak rezultatom 90:83 (21:26, 17:17, 29:14, 23:26).

Kraljevu je viđena utakmica sa dva različita poluvremena. Prvo poluvreme je pripalo Subotičanima koji su imali i devet poena prednosti (17:26), a na veliki odmor su otišli sa skromnih +5 (38:43). U nastavku “plavi” dozvoljavaju domaćinu da u trećoj deonici ubaci čak 29 poena i da neverovatnom serijom od 21:0 za manje od pet minuta utakmicu prevede na svoju vodenicu.

Spartak je u finišu uspeo samo da ublaži poraz. Obe ekipe su odlično šutirale za tri poena (Sloga 11/22, Spartak 11/23), ali je veliki broj izgubljenih lopti u drugom poluvremenu (čak 12), znatno uticao na poraz Spartaka.

U narednom kolu Spartak dočekuje ekipu beogradskog Dinamika.

Spartak Office Shoes: Hardi 22, Prlja 6, Danilović 12, Sokolović 6 (7 asistencija), Barna 7, Jugović 3, Ilkić 5, Milisavljević 8, Šarenac 2, Nikolson 3, Gazibegović, Bojić 9.