Košarkaši Spartaka kiksnuli u Beogradu

Izabranici Željka Lukajića izgubili su u Beogradu od ekipe Dinamika rezultatom 83:78 (23:25, 18:22, 26:11, 16:20). Kiksnuli su Subotičani i propustili šansu da na tabeli pobegnu Zlatiboru koji je izgubio u Leskovcu.

Dinamik: A.Ristić 5, Romić, Kostić 18, J.Ristić 6, Medarević 23, Bošković 14, Milijašević 11, Stefanović 3, Paunović, Petojević, Malešević, Karadžić 3.

Spartak: Jugović, Prlja 6, Cvetinović 1, Sokolović 13, Barna 26, Hardi 3, Ilkić 5, Dodić, Milisavljević 14, Gazibegović, Bojić 6, Danilović 4.

Košarkaši „Spartak Office Shoes” su nakon deset uzastopnih pobeda u Admiral bet košarkaškoj ligi doživeli poraz u nezgodnom momentu u Beogradu od ekipe Dinamika. Subotičani su ostali na deobi prvog mesta zahvaljujući kiksu Zlatibora koji je poražen u Leskovcu.

Prvo poluvreme proteklo je u rezultatskoj neizvesnosti, ali su Subotičani ipak na odmor otišli sa šest poena prednosti.
Treća četvrtina je bila odlučujuća u ovom meču. Vodio je Spartak, ali je Dinamik uspeo da izjednači.

Nakon toga, domaćini su preuzeli kontrolu i uvećali svoju prednost, da bi na dva minuta pre kraja imali plus 16.

Subotičani su uspeli da izbegnu ubedljiv poraz napravivši seriju od 11:0 u poslednjim trenucima meča. U redovima Subotičana istakao se Barna sa 26 poena i 6 skokova.