Srbi imaju slave, a katolici imendane, pa je sva prilika da se na Katin dan okupe sve Kate, Kaće, Katice, Katarine i zajedno sa svima ostalima proslave svoj dan.
Kolorit 20 nacionalnosti koje možete prebrojati na severu Bačke je bogatstvo kojim se ponosi ovaj deo Srbije. Sloboda izražavanja, čuvanja tradicije i običaja tih nacionalnosti jedan je od najvažnijih segmenata ovdašnjeg društva i predstavlja samo sponu koja nas sve sa ovih prostora spaja. Jedna od takvih svečanosti, a u organizaciji Bunjevačkog kulturnog centra „Bajmok“ prilika je da se okupe svi koji će na ovaj način proslaviti završetak ovogodišnje poljoprivredne godine, bez obzira na nacionalnost.
Svoj imendan svaka Kata, Katica, Kaća obeležava, ali je lepše kad se obeležava u društvu. Svaka Kata, ili slične inačice ovog imena, dobila je prigodan poklon. Pričajuči o svom imenu, Kate pričaju deo istorije svojih porodica, ali i kraja u kome žive ceo svoj život.
Narodni kalendar je nekad bio jedini kojim su se rukovodili naši stari. Prema tom kalendaru Sveta Kata, označavala je poslednje dane jeseni i početak zime. Od tog dana počinju pripreme za Božić. Poslovica „Sveta Kata, sneg na vrata“ nije slučajno izmišljena. Oko tog datuma pada prvi sneg. Sveta Kata je i ovoga puta bila u pravu, donela je prvi sneg u Srbiju.