Plivači Spartaka ostvarili zapažene rezultate na tri mitinga

Proteklog vikenda u Beogradu i Novom Sadu održana su tri međunarodna takmičenja na kojima su plivači Spartaka zabeležili odlične rezultate.

U Beogradu su se održala dva takmičenja, „Grand prix” i Memorijal „Aleksandar Latinić Šuki”, dok se u Novom Sadu održao tradicionalni „Uskršnji miting 2023“.

Na mitingu u Novom Sadu Subotičani su nastupili sa 20 dečaka i 12 devojčica. Spartak je osvojio ekipno drugo mesto osvojivši ukupno 17 medalja.

U pojedinačnoj konkurenciji osvajači medalja su:

Rakić Darko, dve zlatne, na 100 leđno i 200 mešovito i srebrnu na 100 kraul,
Ziđarev Leon, zlatna na 50 prsno,
Marks Luka, zlatna na 100 prsno i bronzana na 200 mešovito,
Torbai Lena, zlatna na 100 delfin, srebrna na 100 prsno i bronzana na 200 mešovito,
Šimić Lorena, zlatna na 100 mešovito i srebrna na 50 prsno,
Dulić Mateja je osvojio srebrnu na 50 prsno,
Nišević Svetozar, bronzana na 50 leđno,
Horvat Filip, bronzana na 50 prsno,
Zelić Milica na 50 leđno,
Čakanj Petra, bronzana na 50 prsno,
Belenzada Sara, bronzana na 100 mešovito.

Na Grand prix mitingu u Beogradu Spartak je nasstupio sa 4 takmičara a osvajači medalja su:

Koltin Nikola, zlatna na 200 prsno i srebrna na 50 prsno u apsolutnoj konkurenciji, Novović Miša je osvojila dve zlatne na 100 i 200 delfin u kategoriji kadetkinja, dok je na 200 delfin osvojila srebrnu medalju u apsolutnoj kategoriji,
Novović Petra je u kategoriji kadetkinja osvojila srebrnu medalju na 200 mešovito i bronzanu na 200 prsno.

U Beogradu je održano i takmičenje za mlađe kategorije. Subotičani su nastupili sa 4 plivača i 4 plivačice i osvojeno je ukupno 8 medalja.