„Golubice“ poražene u prvoj rundi kvalifikacija

Na Gradskom stadionu u Subotici juče je odigrana prva runda kvalifikacija UEFA lige šampiona za žene, gde je ŽFK „Spartak” odmerio snage sa Bran Kvinerom iz Norveške.

„Golubice” su pružile dostojan otpor, ali ipak nedovoljan za narednu rundu, pa je utakmica završena rezultatom od 1:3 za gostujuću ekipu.

Tokom prvog poluvremena, inicijativa je bila na gostujućoj strani.

Bran Kviner poveo je u dvadeset prvom minutu igre golom Rakel Engesvik, a samo četiri minuta kasnije dolazi do rezultata od 0:2 preko Tamike Jalop.

Drugi deo igre bio je dinamičan, ispunjen lepim šansama na obe strane.

Deset minuta nakon početka drugog poluvremena, Marija Dibvad Brohman postiže pogodak za ekipu Bran Kviner, a dvadeset minuta kasnije, Tijana Filipović donosi jedini gol za plavo-bele devojke.

Ovim porazom Spartak nije uspeo da obezbedi prolaz u narednu rundu takmičenja kvalifikacija UEFA lige šampiona za žene.