Medicinski štab je na današnjoj sednici predložio da se smanji broj kontakata ili kroz vanredno stanje ili policijski čas, izjavio je pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković i najavio da će se Krizni štab sastati narednih dana da donese odluke. U međuvremenu, sve radi kao i do sada, pošto lekari smatraju da skraćivanje radnog vremena pojedinih objekata za nekoliko sati ne menja mnogo situaciju.
‒ Medicinski deo Kriznog štaba tražio je da broj kontakata bude smanjen kroz vanredno stanje i policijski čas. Jasno i decidno kažu da bi medicinski to bilo najcelishodnije. Jedino što predlažu je policijski čas ‒ rekao je Zoran Gojković posle sednice Kriznog štaba.
On je naveo da lekari nisu želeli da ulaze u ekonomske posledice zatvaranja i najavio da će se sledećih dana ponovo sastati i doneti odluku koja je adekvatna za sve nas.
‒ Jedina opcija koju u ovom trenutku predlažu je apsolutni „lok daun” i policijski čas. To je jedini način da se u narednih sedam do deset dana stabilizuje epidemiološka situacija. Veliko je opterećenje zdravstvenog sistema, a ako imamo više obolelih ne možemo da vakcinišemo ljude ‒ rekao je on.
On je naveo da sve može da bude zatvoreno, ali da je problem što se bez policijskog časa organizuju okupljanja i žurke po kućama.
‒ Ako ne poštujemo mere vratićemo se u istu, a možda i goru situaciju od decembra ‒ istakao je.
Najavio je da sutra poseban tim iz Ministarstva zdravlja ide u Vranje da vidi zbog čega je veliki broj zaraženih u tom gradu.
U Srbiji je u poslednja 24 sata registrovano još 3.469 osoba zaraženih koronavirusom, a preminulo je još 16 pacijenata. Testirano je ukupno 13.286 osoba, a na respiratorima su 164 pacijenta.
Prethodnog vikenda došlo je do delimičnog zatvaranja jer je tokom prethodne nedelje zabaležen značajan rast broja zaraženih. Tako su tokom subote i nedelje tržni centri i ugostiteljski objekti radili od 6 do 14 sati.
NovaS