Palićki jedriličari na regati u Hrvatskoj

U periodu od 24. do 25. februara, takmičari Jedriličarskog kluba Palić su se takmičili na regati pod nazivom “18. memorijal Zlatana Pačenkovića” koja se održala u Puli.

Po lepom vremenu i idealnim uslovima za jedrenje, održano je ukupno pet trka, tri tokom prvog dana i dve na dan finala.

Ovo je bila pripremna regata za sezonu 2024. godine koja uskoro počinje u Srbiji sa početkom Prvomajske regate na Paliću u periodu 01. do 03. maja.

Mladi takmičari Palićkog kluba su pokazali dobre rezultate i potvrdili svoj talent i trud uložen u treninge. Dario Bešić je u konkurenciji ILCA 6 klasa osvojio sjajno 5. mesto, što je fantastičan rezultat.

U kategoriji ILCA 4, Nenad Zakić je zauzeo 9. mesto, a Bertalan Molnar se plasirao na 19. poziciju. Među najmlađim takmičarima, u klasi OPTIMIST, Anđela Drakulić je zauzela 70. mesto, dok je Marko Atić osvojio 91. mesto.

Iako nisu uspeli da osvoje medalje učešće na ovako prestižnoj regati i postignuti rezultati su izvanredan podvig.

Tim je na ovoj regati predvodio trener Dejan Zakić.