PFL: Đurđin ubedljiv, Tavankut i Udarnik osvojili po bod

Protekli vikend u Područnoj ligi obeležio je Đurđin koji je, kao gost, ubedljivo savladao Sutjesku u Bačkom Dobrom Polju rezultatom 1:4 (0:2). Tavankut je na svom terenu remizirao protiv Budućnosti iz Savinog Sela 2:2 (0:1), dok je Udarnik iz Višnjevca odigrao bez golova na gostovanju u Srbobranu.

Srbobran – Udarnik 0:0

Srbobran: Ađanski, Kenji, Ikrašev, Konatar, Jelić, Krstić, Muminović, Lajko, Marojević, Vranješ, Hodonicki. Igrali su još: Jojkić, Filipović, Grbić, Komlenić.

Udarnik: Slavnić, Rajić, Vorgić, Ruski, Njagrin, Kuktin, Krkajlić, Kotaraš, Ivanišević, Perušić, Kuktin. Igrali su još: Pataki, Der, Nikšić.

Meč koji je obeležilo mnogo šansi na obe strane. Pravi prvenstveni okršaj dve borbene ekipe pred mnogobrojnom publikom u Srbobranu.

Sutjeska – Đurđin 1:4 (0:2)

Strelci: Cicmil 72. minut za Sutjesku. Majlat 27. i 43. minut, Bilbija 74. minut i Abadžić 86. minut za Đurđin.

Sutjeska: Lukić, Cicmil, Ognjenović, Glumac, Zorić, Vuković, Cicmil, Čude, Peković, Hrnjački M., Hrnjački N. Rezerve: Tadić, Vrekić, Jagodić, Vasiljević, Jakić, Knežević, Berkolović.

Đurđin: Sarić D., Horvatski, Majlat, Bilbija A., Polovina, Bilbija I., Vuković, Panić, Vidaković, Stantić, Balać. Rezerve: Štirb, Šomođi, Oračić, Sarić A., Savanović, Abadžić, Mihailović.

Đurđin je još jednom pokazao da je sa pravom lider PFL Subotice. Na nezgodnom gostovanju u Bačkom Dobrom Polju pitanje pobednika rešio je već u prvom poluvremenu sa dva pogotka. U nastavku susreta postigao je još dva pogotka i rutinski meč priveo kraju.