Remi TSC-a i Spartaka u komšijskom derbiju

Fudbaleri TSC-a i Spartaka odigrali su mali vojvođanski derbi u okviru 23. kola Mozzart bet Super lige. Odličan meč i rezultat od 2:2 (2:0) opravdao je očekivanja mnogobrojne publike na TSC Areni.

Strelci: Za TSC – Aranđel Stojković 12. minut i  Saša Jovanović 21. minut, a za Spartak Luka Bijelović 50. i 75. minut.

TSC: V. Ilić, Ćalušić, Stojić, Antonić, Petrović, Milosavljević, Đakovac, Stojković, L. Ilić, Ratkov, Jovanović.
Igrali su još: Radin, Cvetković.

Spartak: Dubljanić, Addo, Bijelović, Bogićević, Hrstić, Kwaku, Marinković ,Šimura, Stanić, Tumbasević, Vitorović. Igrali su još: Bugarin, Bureković, Dunđerski, Rošević, Srećković.

TSC je propustio priliku da osvajanjem tri boda zadrži korak za drugoplasiranim Partizanom, dok će pobeda svakako više značiti Spartaku, kojem je svaki bod bitan u borbi za opstanak.

Bačkotopolčani su odlično započeli susret i već posle 21. minuta igre imali dva gola prednosti.
Poveli su već u 12. minutu meča, kada je Aranđel Stojković bio precizan nakon centaršuta Petra Ratkova. U 21. minutu Saša Jovanović je majstorski duplirao prednost domaćeg tima.

Izgledalo je tada da će TSC lagano doći do treće uzastopne pobede, ali se u nastavku sve promenilo.

Spartak je posle pet minuta igre vratio rezultatsku neizvesnost golom Luke Bijelovića. Na izjednačenje se čekalo do 75. minuta kada su gosti iznudili jedanaesrterac. Josip Ćalušić je oborio Srđana Hrstića u šesnaestercu, a Luka Bijelović je bio precizan sa bele tačke za konačnih 2:2.

U samom finišu meča TSC je ostao sa igračem manje na terenu zbog isključenja Gorana Antonića.

Nakon odigranog 23. kola TSC je i dalje na trećem mestu na tabeli sa 46 bodova dok je  Spartak nakon ovog remija na 14. mestu sa 19 bodova.