Tenis: Lana Virc osvojila titulu pred domaćom publikom

Na terenima TK Spartak u Dudovoj Šumi održan je ITF turnir za juniore i juniorke do 18 godina na kom je učestvovalo 128 takmičara iz 22. države.

Lana Virc osvojila je ovaj turnir pobedivši u šest uzastopnih mečeva bez izgubljenog seta.

Mlada petnaestogodišnjakinja je na putu do titule savladala prve tri nositeljke turnira. Lana je u drugom kolu savladala prvog nosioca, kineskinju Wenfei Yu sa 6:3, 6:0.

U četvrtfinalu je pobedila trećeg nosioca, domaću teniserku, Sašu Sakura Štulu sa 7:6 6:3, dok je u finalnom meču pobedila drugog nosioca, Mađaricu Fenyves rezultatom 6:4 6:4.