Vrbas nadigrao Bačku

Fudbaleri Bačke pretrpeli su poraz na svom terenu od ekipe Vrbasa rezultatom 1:4 (1:1). U meču 14. kola Vojvođanske lige grupa Sever po veoma teškim uslovima za igru Subotičani su poveli, ali je u nastavku gostujući tim potvrdio kvalitet i slavio ubedljivo.

Strelci: Matijašević 4. minut za Bačku, Vasić 21.,55., Jelić 82., Krajinović 87. minut za Vrbas.

Bačka: Đurđevac, Bjedov, Radmanović (Vrana), Ivković (Temunović), Šijačić, Milijašević (Nenadović), Vujošević (Kujundžić), Mezei, Kapetanović (Malenčić), Matijašević, Bursać.

Vrbas: Damjanović, Miličković, Đurković, Jovanović (Savović), Vujošević (Bajić), Vasić, Jelić, Živkucin, Mićunović, Krainović, Šćepanović.

Bačka je na samom startu povela preko Matijaševića koji je odlično sebi izgradio poziciju i pogodio. Da Vrbas preokrene i dođe u vođstvo pobrinuo se Vasić koji je postigao dva prelepa pogotka.

Subotičani su u finišu krenuli na sve ili ništa, pa su gosti iskoristili dva kontranapada iz kojih su pogađali napadači Jelić i Krajinović.

Bačka zauzima 7. mesto sa osvojena 22 boda.