Bačka bolja od Apatinaca

Fudbaleri Bačke ugostili su u okviru 9. kola Vojvođanske lige Sever ekipu Mladosti iz Apatina i upisali nova tri boda golovima Matijaševića i Delića u prvom poluvremenu 2:1 (2:0).

Strelci: Matijašević 18., Delić 39. za Bačka, Uzelac 58. minut za Mladost.

Bačka: Dulić, Bjedov, Malenčić, Temunović, Šijačić (Kapetanović), Delić (Vrana), Vujošević, Nenadović, Mezei, Matijašević ( Hadžimušović), Bursać (Ivković).

Mladost: Cvetojević, Desnica, Đeri, Solać, Arsović, Dmitrović, Majstorović, Bačić, Đumić, Popović (Ožegović), Bukumirović (Uzelac).

Povela je Bačka golom iskusnog Matijaševića već u 18. minutu kada je na asistenciju Šijačića udarcem glavom matirao golmana gostiju Cvetojevića. U završnici prvog dela Delić je povisio na 2:0 nakon lepe akcije.

Drugo poluvreme proteklo je u sporijoj igri. Bačka je prepustila gostima loptu i vrebala iz kontre. Gosti su do gola došli u 58. minutu preko Uzelca, ali je to bilo nedovoljno do kraja da bi Apatinci osvojili makar bod.

Bačka u narednom kolu ide u goste ekipi Mladosti iz Bačkog Petrovca.