MKK Spartak izgubio u Železniku

Košarkaši Spartaka poraženi su od FMP-a u prvom kolu Admiral bet Super lige. U jučerašnjem susretu bolji su bili Beograđani i slavili rezultatom 98:80 (26:24, 30:17, 14:14, 28:25).

Spartak Office Shoes: Milijašević 3, Ilkić 4, Prlja 2, Dodić, Milisavljević 9 (6 skokova), Šarenac, Gazibegović, Sokolović 13 (5 asistencija), Medarević 7 (8 skokova), Danilović 2, Bojić 25, Barna 15 (6 skokova).

Podmlađena ekipa Spartaka poražena je na startu Super lige Srbije.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, a domaći su na startu druge deonice napravili razliku i otišli na odmor sa zavidnom prednošću. U nastavku je FMP pojačao odbranu i Spartak je teško dolazio do poena. FMP je bio odličan u šutu za tri poena postigavši čak 15 trojki na ovom susretu.

Najefikasniji kod Spartaka su bili Bojić sa 25 poena i Barna sa 15.

Trener Spartaka, Vladimir Đokić, je konstatovao da su ovakve utakmice sa ABA ligašima dobre za Spartak i da se pokazalo da je FMP prejak za podmlađenu ekipu koja tek treba da se uigra:

„Nadam se da ćemo u revanšu u Subotici izgledati bolje”, izjavio je Đokić.

U narednom kolu Spartak gostuje u Beogradu protiv ekipe OKK Beograd.