16. aprila 1936. započela je izgradnja stadiona za koji je rečeno da će to biti „prvi stalni stadion u Kraljevini Jugoslaviji“.
Na fotografiji se vidi deo tadašnjeg III kvarta, na Beogradskom putu. Radovi su započeli nasipanjem velikog nasipa – kako bi se postigla – forma pravougaonika. Već je rečeno u prethodnim postovima, da je izgradnja stadiona, završena za 43 radna dana – što je rekord grada – koji iz današnje perspektive izgleda nezamislivo.
Još je nezamislivija ideja bila inženjera Koste Petrovića da na celokupnom kompleksu sportskog stadiona – bude izgrađen jedan veliki park – sa veštačkim jezerom, rasadima, dečijim igralištima, vežbalištima – ali i prostorima za izložbe i šetalište. Bilo je predviđeno da ceo kompleks zahvati površinu od 1.175.000 м².
Kada malo bolje razmislimo, inženjer Kosta Petrović želeo je da izgradi jednu malu gradsku idealnu zajednicu. Kasnije je i socijalizam nastavio, delimično, istim putem, da bi završili konačno u neoliberalnom konceptu koji slabo mari za javni interes – za parkove i igrališta – ali zato mari za kapital i profit – pa se posvetio razvoju nekih drugih delova grada.
Ovo je samo jedan od tekstova FB grupe “Subotičanke i Subotičani” koju administrator Dragan Rokvić pažljivo uređuje. Ime Dragana Rokvića dobro je poznato Subotičanima. Objavio je nekoliko monografija, vrednih zaostavština za ljudima i Subotici – a svi koji vole Suboticu na ovoj stranici mogu da pročitaju tekstove i zanimljivosti vezane za ovaj grad.