Atletičari Spartaka na prvenstvu Srbije u Kraljevu

Kraljevo je proteklog vikenda bilo domaćin Seniorskog prvenstva Srbije u atletici na kom su nastupili i atletičari AKŽ Spartak Subotica koji su ostvarili odlične rezultate.

Darijo Bašić Palković je u trci na 800 metara osvojio zlatnu medalju istrčavši trku za 1:51,47, a ujedno je postao i najmlađi senior.

Sofija Dobrički istrčala je najbolju trku ove godine na 400 metara s vremenom 57.22 i zauzela treće mesto.

Minja Kopunović, mlađa juniorka Spartaka, osvojila je odlično 7. mesto u trci na 400 metara s vremenom 1:01,73 dok je u trci na 200 metara uspela da uđe u finale i zauzme 8. mesto s vremenom 25,94.

Bela Nađgelert takmičio se u trci na 5000 metara i zauzeo 5. mesto rezultatom 16:53,15, dok je drugog takmičatskog dana u trci na 3000 metara zauzeo odlično 6. mesto, istrčavši trku za 9:16,44.