Atletičari Spartaka uspešni u Sremskoj Mitrovici

U Sremskoj Mitrovici se u subotu, 15. jula, održalo seniorsko Otvoreno pojedinačno prvenstvo Vojvodine na kojem su učestvovali takmičari Atletskog kluba Spartak.

Darijo Bašić Palković je u trci na 400 metara postao šampion Vojvodine rezultatom od 48,19 sekunde.

Pored njega atletičari Spartaka osvojili su još i dve srebrne i jedenu bronzanu medalju. Srebrnom su se okitili Sofija Dobrički u trci na 400 metara koju je istrčala za 57,75 sekundi i Bela Nađgelert u trci na 3.000 metara sa vremenom 9:06,67.

Bronzom se okitio Marko Vojnić Hajduk koji je 100 metara istrčao za 11,48 sekundi što je ujedno i njegovo najbolje vreme u ovoj disciplini.

Pored njih na Prvenstvu Vojvodine od takmičara Spartaka učestvovala je i Minja Kopunović koja je u trci na 400 metara sa vremenom 58,56s osvojila 4. mesto, dok je Stefan Mihajlović sa vremenom 12,96 sekundi na 100 metara zauzeo 28. mesto.