Bačka izgubila u Apatinu

Fudbaleri Bačke gostovali su ekipi Mladosti u Apatinu u okviru 21. kola Vojvođanske lige grupa Sever.

Poslednjeplasirana ekipa Mladosti savladala je Subotičane minimalnim rezultatom 1:0 (1:0) i tako uhvatila poslednju šansu u borbi za opstanak.

Strelac: Ivković (AG) u 29. minutu.

Mladost: Stojaković, Solač, Bjedov, Velinović, Majstorović, Bursać, Krunić (Ožegović), Đukić (Duraković), Pavin, Bačić, Dumić.

Bačka 1901: Vuković, Milijašević, Ivković (Milošević), Malenčić, Vrana, Pantelić, Žitić, Delić, Kilibarda, Nenadović (Temunović), vanov (Pelhe).

Mladost je odigrala najbolje kada je bilo najpotrebnije kako bi savladala u ovoj polusezoni odličnu Bačku. Subotičani su bili oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih igrača, pa se to i odrazilo na rezultat.

Trenutak odluke desio se u 29. minutu kada je Ivković nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu. Bačka je mogla do izjednačenja u 73. minutu, ali je Vrana propustio izglednu priliku.

Bačka naredno kolo na svom terenu dočekuje ekipu Mladosti iz Bačkog Petrovca.