Bačka nakon preokreta savladala omladince Vojvodine

Uspela je generalna proba fudbalerima Bačke koji su juče kraj „Somborske kapije” savladali omladince Vojvodine rezultatom 2:1 (0:1), golovima Nenadovića i Vrane u drugom poluvremenu.

Strelci: Nenadović 53., Vrana 59. minut za Bačku, Pivaš (P) 41. minut za Vojvodinu.

Bačka: Đurđevac, Živina, Mezei, Balažević, Kapetanović, Bursać, Delić, Šijačić, Vrana, Nenadović, Vojnić. Igrali su još: Sabo, Dulić, Milosavljević, Đakić, Milijašević, Maljan, Vujošević, Radmanović.

Vojvodina: Borak, Hromiš, Velicki, Pilić, Pavić, Janjić, Kostadinović, Pivaš, Boškan, Sukačev, Ninković. Igrali su još: Stefanović, Popović, Čutović, Nikolić, Babić, Petrović, Pavlović.

Gosti su poveli udarcem sa bele tačke u finišu prvog poluvremena golom Pivaša. Bačka je bolje zaigrala tek u drugom delu meča i stigla do poravnanja u 53. minutu golom Nenadovića. Nedugo zatim mladi Vrana je bio precizan za preokret.

Vojvođanska liga grupa Sever startuje narednog vikenda, a Bačka u prvom kolu dočekuje na svom terenu ekipu Sloge iz Čonoplje.

Meč se igra u subotu, 12. avgusta, od 17 časova na stadionu kraj „Somborske kapije”.