Karate: Spartak Enpi uspešan na Svetskom Shotokan prvenstvu

Od 29. septembra do 1. oktobra u Grčkom gradu Chalkida održalo se Svetsko prvenstvo u karateu u okviru Shotokan saveza na kom je učestvovao karate klub Spartak Enpi koji je osvojio 13 medalja u konkurenciji 1.500 takmičara iz 28 država.

Najuspešnija takmičarka subotičkog kluba bila je Ema Kopilović koja je osvojila zlatnu medalju pojedinačno u apsolutnoj konkurenciji kadetkinja, bronzanu pojedinačno do 3 ipona i srebrnu sa ekipom.

Duo kata tim u sastavu Jerković Milica i Radošević Sofija osvojio je zlatnu medalju, kao i tim miks duo kata u sastavu Jerković Milica i Josić Uroš.

Srebrne medalje osvojili su Todorović Tadija u pojedinačnoj konkurenciji, Jerković Milica kate pojedinačno, duo kata Vručinić Mila i Gojkov Maša, duo kata tim Bobić Anastasija i Bakota Medard, Vasić Milica sa ekipom Svetski kup.

Bronzanim medaljama u konkurenciji pojedinačno okitili su se Ćojder Teodora, Radošević Sofija i Mila Vručinić.