Mateja Borojević sedmi u Portugalu

Na kadetskom Evropskom prvenstvu u džudou koje se održalo od 22. do 25. juna u Portugalu nastupio je član subotičkog džudo kluba Spartak Mateja Borojević i zauzeo sedmo mesto.

Subotičanin je nastupao u kategoriji plus 90 kilograma u C grupi u kojoj je u prvoj borbi savladao takmičara iz Ukrajine.

U finalu grupe izgubio je od takmičara iz Gruzije koji je na kraju osvojio bronzanu medalju. Šansu za medalju Borojević je imao kroz repesaž, gde je u prvom meču pobedio Litvanca, da bi ga u sledećem meču savladao još jedan takmičar iz Gruzije.

Trener Milan Bogić predvodio je reprezentativca Srbije na ovom takmičenju.

Mateju Borojevića očekuje veliko takmičenje, EYOF (Evrospke Igre mladih) koje će se održati krajem avgusta u Sloveniji.