Radničkom bod na premijeri (FOTO)

Fudbaleri Radničkog iz Bajmoka ugostili su na startu prolećnog dela prvenstva Vojvođanske lige grupa Sever ekipu Ravangrad iz Sombora i odigrali nerešeno 1:1 (0:1), u veoma zanimljivom meču.

Strelci: Marinković 70. minut za Radnički, Lazić 15. minut za Ravangrad.

Radnički: S. Lebović, Marinković, Miletić, L. Lebović, Ljubojčić, Lukić, Šimić, Vukelić, Kolak, Orčić, D. Tosnberger. Igrali su još: Maravić, Stojanović, Milić, F. Tosnberger, Petrović.

Ravangrad: Pehilj, Petrić, Bjedov, Kaluđerović, Ibišić, Popović, Mandić, Lovrić, Balać, Bojić, Lazić. Igrali su još: Krmar, Maziljanin, Jerotijević.

Nakon odlično odrađenih priprema nadali su se Bajmočani da će upisati sva tri boda na startu prolećnog dela prvenstva, ali su se gosti pokazali kao kvalitetan protivnik.

Gosti su došli do vođstva nakon greške odbrane Radničkog kada je Lazić pogodio suprotni ugao gola Lebovića. U nastavku meča Ranički je zaigrao angažovanije, stvarao prilike i uspeo da izjednači u 70. minutu kada je Šimić odlično izveo prekid, a Marinković loptu sproveo u mrežu Pehilja.

Ravangrad je u poslednjih nekoliko minuta mogao do sva tri boda ali je Lebović bio na visi zadatka i sačuvao bod.

U narednom, 17. kolu Vojvođanskog Severa, Ranički putuje u Apatin koji je u ovoj rundi izgubio u Staparu.